2tulum mayan ruins3

Мексика

Мексика манить райськими пляжами, смарагдовим Карибським морем, тропічними джунглями, пам’ятниками світової спадщини, розвиненою інфраструктурою і однією з найсмачніших кухонь світу. І найголовніше, що всі принади відпочинку, чи то на Карибському морі, чи у Тихому океані доступні кожному. Як? Про це мова піде далі.

 

Мексика_відпочинок_1

Відпочинок у Мексиці

Для бюджетного відпочинку цілком підійдуть хостели, яких в Мексиці велика кількість. На сайті hostelworld.com ціни на хостели починаються від 5 $ в Канкуні, 7 $ в Мехіко і Плайя-дель-Кармен, 15 $ в Акапулько. І не забуваємо про можливість безкоштовно погостювати у мексиканців через сайт couchsurfing.org.

Кухня

Говорити про мексиканську кухню можна годинами. Дивовижне поєднання спецій, маїсу, бобів, м’яса вражає своєю смаковою гаммою. А спокусливі аромати прянощів, що додаються в їжу, тільки підкреслюють специфіку того чи іншого продукту. Вас чекає ще багато відкриттів. Не випадково мексиканську кухню внесли до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

До того ж мексиканська кухня – це коктейль страв різних регіонів країни. Важко виділити хоч які-небудь з них, які однаково знамениті у всіх районах Мексики, але, мабуть, начос, тако, енчілада, фахітас, буріто, кесаділья, соус “сальса” вже добре знайомі любителям мексиканської кухні.

Якщо ви відпочиваєте на узбережжі, спробуйте севіче – страву з морепродуктів, замаринованих в соку лайма. Це одна з фірмових страв прибережних регіонів, яка нікого не залишить байдужим. Подають севіче з начос або тостадос.

Мексика_відпочинок_5

Відпочинок у Мексиці

І, звичайно, текіла. Мексиканці радять текілу Don Julio – це найкращий, але і найдорожчий бренд. Дешевше обійдеться текіла марки Herradura (являє собою квадратну пляшку із зображенням підкови), яку краще купувати витриману, з написом Reposado або Añejo. Одним з дешевих брендів є El Jimador. Непогана якість у Blanco і Joven, особливо, якщо використовувати в коктейлях.

Не обмежуйтеся відвідуванням ресторанів у готелях. Найсмачніші страви ви знайдете в невеликих, але затишних кафе далеко від туристичних місць. Наприклад, в Канкуні є дуже популярне серед місцевих кафе і арт-галерея “Mora Mora”, в якій щотижня проходить виставка картин і фотографій (гроші від продажів йдуть на благодійність), дегустація вин і нових страв або показ мод.

Екскурсії

Найпопулярніша пам’ятка Мексики – піраміди Чичен Іца, які є одним з нових 7 чудес світу. Раніше на цьому місці було древнє місто майя і тольтеків, відоме пірамідою Кукулькана – масивною спорудою, яка слугувала майя астрономічним календарем.

Тулум – це унікальна археологічна зона. Посткласичне місто майя було побудоване на краю стрімкої кручі як порт і фортеця. Піднявшись нагору яру, перед вами відкриється гарний вид на бірюзові води Карибського басейну і залишки археологічних розкопок на узбережжі Кінтана-Роо.

Мексика_відпочинок_8

Відпочинок у Мексиці

Раніше острів, що належав племені майя, був відомий як святилище богині любові і родючості. Згідно з легендою, коли іспанці прибули сюди, вони знайшли велику кількість жіночих статуй, вирізаних з каменю на честь богині. І саме звідти острів отримав свою назву “Острів жінок“. На “Острів жінок” можна дістатися з Канкуна на швидкохідному катері.

Парк Шкарет – найзнаменитіший в Мексиці і на Карибах природний парк розваг. Підземні та наземні річки, пропливаючи по яких ви розглядаєте флору і фауну парку, ресторани, акваріум, незабутні атракціони, плавання з дельфінами. А в другій половині дня на вас чекає дивовижне шоу у виконанні індіанців майя.

Місто Мехіко – живий музей під відкритим небом. Де ще можна побачити стільки прекрасних творінь древніх цивілізацій: “Місто Богів” Теотіуакан і відомий на весь світ Антропологічний музей. Відвідайте найвеличніший собор Латинської Америки – Центральний Кафедральний Собор і обов’язково загляньте в будинок-музей Фріди Кало. Мехіко здатний здивувати навіть найвимогливішого туриста.

Інше цікаве місце – “Mambo café”, яке також знаходиться в Канкуні. Це найкраще місце, де можна навчитися танцювати сальсу, відчувши справжні ритми Кариб, і спробувати кращі напої. Кафе-клуб працює з середи по неділю. Вхід – 50 песо (близько 5 $).