тунис23.

Блакитні води Хаммаметської затоки, блакитні простори Сусса, піщані пляжі Джерби, червоні коралові рифи Табарки, яскраві кольори зелених оазисів жовтої Сахари і строгі силуети масивів Атласу – все це Туніс, один з найпопулярніших курортів Середземномор’я. Тут поєднуються численні культурні багатства, що залишилися від колишніх цивілізацій – пунічної, римської, арабської, західної.

Туніс розташований на північно-східному краю Африки, в центрі середземноморського басейну. Велика частина річок країни відноситься до типу уедів. Найдовша річка – Меджерда (довжина 460 км). Решта річок незначні і їхній стік вкрай непостійний. На півночі розташовані солоне озеро Бізерта та озеро Гарает-Аш-кель.

Столиця країни – м. Туніс (693 тис. осіб).

Клімат Тунісу. Характер кожної пори року відзначається м’якістю помірного клімату. Середня температура становить +15°С в грудні і +30°С в липні.

Населення. Чисельність населення Тунісу становить 10,6 млн. осіб (2010 р.). У етнічному складі переважають араби – близько 98%. Крім того, в країні проживає невелика кількість європейців – французи і італійці.

Релігія. Основна релігія – іслам сунітського напрямку, його сповідують близько 98% населення Тунісу, в меншій мірі поширені християнство і іудаїзм.

Мова. Офіційна мова – арабська.

Валюта. Грошова одиниця Туніської Республіки – туніський динар. 1 туніський динар = 1000 міллімів. 1 долар США = 1,16 туніських динарів. У обігу є банкноти номіналом 5, 10, 20, 30 туніських динарів і монети номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 500 мілімів і 1 динар. До оплати приймаються також дорожні чеки і кредитні картки основних банківських систем.

ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ ТУНІСУ

Музей Бардо Один з найвизначніших музеїв країни, музей Бардо – це скарбниця археологічних знахідок, захоплююча подорож в історію північно-африканського народу, а також домівка однієї з найбільших у світі колекцій римської мозаїки. Музей розташований у палаці, що раніше був резиденцією беїв династії Хусейнітів, які правили країною у XVIII та XIX ст.ст. Крім колекції мозаїк, там також знаходиться колекція археологічних знахідок, експонати якої відносяться до римського, карфагенського, ранньохристиянського та ісламського періодів. У музеї є окремі секції присвячені основним розділам історії Тунісу, включаючи пунічний, грецький, карфагенський, християнський та ісламський періоди, кожна з яких нагадує про забутий часом світ.

19

Національний Музей Карфагену Національний Музей Карфагену розташований на пагорбі Бірса. У ньому знаходиться захоплююча колекція експонатів пунічного та римського періодів, включаючи такі складні артефакти, як саркофаги з мармуру, а також простіші речі – знаряддя щоденної праці та предмети побуту. Витончені колекції коштовностей а також різноманітні рідкісні пунічні маски – це найцікавіша частина представлених для огляду експонатів. Археологічний Парк (Parc Archeologique) Карфагену, що розташований за купальнями, був заснований у 1953-му році. Характерні риси планування цього житлового кварталу колишнього римського міста можна побачити по у мережі вулиць, що перетинаються під прямим кутом.

Kerkouane,_Tunesien_Januar_2015_03

Керкуан – це надзвичайне місце, занесене до Списку Всесвітнього Спадку ЮНЕСКО, яке дозволяє нам дізнатись про пунічну цивілізацію, першу визначну цивілізацію Західного Середземномор’я. Це була дивовижна цивілізація, що походить із Середнього Сходу. Вона акліматизувалась у Африці і створила імперію, що простягалася до Сардинії та Іспанії. У Керкуані можна побачити залишки цілого стародавнього міста а також ознайомитись із міським плануванням характерним для Карфагенської імперії – прямокутні квартали розмежовані широкими вулицями, внутрішні дворики оточені будинками, у кожному з яких є ванна кімната із сидячою ванною.

Дугга та Булла Регія – це міста нумідійського походження. Вони обидва вважаються одними з найяскравіших представників римсько-африканської цивілізації – оригінальної та яскравої цивілізації, за якої виникли численні міста, яка започаткувала свій власний архітектурний стиль а також мальовниче мистецтво мозаїки. Гості міста Дугга, можуть ознайомитись із лівійсько-пунічним мавзолеєм, театром, монументальними арками, храмами, тепловими ваннами та деякими будівлями, які збереглись у надзвичайно хорошому стані, в той час як у Булла Регії знаходиться колекція римських будинків з підвальними приміщеннями, а також збережені у хорошому стані класичні термальні ванни.

Сбейтла – це одне з найвизначніших місць країни щодо історичного зв’язку з християнством. У ньому знаходяться сім будівель релігійного значення, які свідчать про важливу роль релігії у період IV – V ст.ст. Залишки християнських будівель також можна побачити у Мактарі, а у музеї Енфіди, що знаходиться неподалік, представлена цікава колекція мозаїк. Хоча Сбейтла – це одне з найкраще збережених міст Тунісу, його історія досліджена не достатньо. Деякі знахідки, такі як відкриття пунічної стели а також наявність у цій місцевості мегалітів, свідчать про те що життя з’явилось у регіоні досить рано, хоча жодних слідів міської цивілізації до прибуття римлян тут не було знайдено.

tunis-medina_1

Медіна, що була збудована у VII сторіччі – це старе місто Тунісу а також основний історичний та культурний центр столиці. Стіни, які колись оточували Медіну у Тунісі, вже давно зникли, за виключенням кількох міських воріт, а на їх місці з’явилось кільце вулиць навколо старого міста, у формі овалу що простягається на 1 500 метрів (1 640 ярдів) з півночі на південь та на 800 метрів (880 ярдів) із сходу на захід. Це найбільша Медіна країни та найкрасивіша, після Медіни, що знаходиться у Кайруані. Хоча вона і була збудована у IX-XI сторіччях, сучасного вигляду Медіна набула здебільшого у період правління Хафсідів (XIII ст.) та турків (XVII-XVIII ст.ст.) Французи зруйнували її зовнішні стіни, але залишили без змін решту частин.