P1

Єгипет

Єгипет – країна вічного сонячного літа з доступним за цінами пляжним відпочинком. Арабська республіка Єгипет – це держава на півночі Африки і в Азії на Синайському півострові, країна двох материків, двох кліматичних зон: субтропіків та тропіків, узбережжя двох морів: Середземного та Червоного.
 
Що подивитися в Єгипті?

Єгипет – неймовірно красива і загадкова країна. Всього життя не вистачить, щоб розкрити хоча б половину її таємниць. Але туристи намагаються робити це, відчувши її колорит, і відвідавши найцікавіші місця. Щорічно Єгипет приймає мандрівників і туристів з усіх континентів світу. І любов до цій країні не вичерпується. Ще б – адже крім усім відомих Єгипетських пірамід і Великого Сфінкса тут є багато інших цікавих місць. Це і природні, і архітектурні, і культурні пам’ятки, які просто не можуть не сподобатися туристам.

По-перше, відправляйтеся в Хургаду. Це – туристичний центр Єгипту. Пляжі, розкішні готелі, коралові острови … Розмаїтості розваг в Хургаді немає межі. Є тут і багато цікавих місць, які славляться своєю унікальністю або багатою історією.

images

Червоне море – природне диво. Основна природна особливість Єгипту – Червоне море. Саме його теплі хвилі і золотий пісок приваблюють туристів зі всього світла. Єгипетські готелі славляться відмінним сервісом, тому поплавати в Червоному морі приїжджають як прості відпочиваючі, так і імениті туристи. Це море – саме солоне у світі. Сіль не дає в ньому потонути, вона буквально «виштовхує» людину на поверхню. Унікальна флора і фауна Червоного моря. Тому любителі дайвінгу зможуть отримати неземне задоволення, оглядаючи його підводні глибини. Ця водойма дивно чиста. У нього не впадає жодна річка, тому нічого не забруднює Червоне море мулом.
Коралові острови. Це не частина суші, це – цілий підводний світ, який можна побачити тільки занурившись в нього. Незліченні зграйки рибок, химерні корали і рифи, які переплітаються між собою – краса підводного світу Червоного моря заворожує.

Співаючі фонтани – буйство звуку і фарб. Різноманітність барв і класичне звучання музики, веселі бризки води і незвичне освітлення.

egypt

«Місто мертвих»
Для багатьох туристів Великі єгипетські піраміди і Великий Сфінкс перестали бути пам’ятками. Особливо досвідчені мандрівники навіть заявляють, що фотографії з Пірамідами – це банальність, не варта уваги. Однак, якщо ви приїхали в Єгипет і не побували в Луксорі, музеї під відкритим небом, то це, щонайменше, дивно.

Тут буде цікаво любителям історії, всього стародавнього. Адже ви зможете відвідати колись могутні Фіви (нині вони – «місто мертвих»), долину Фараонів, Карнакський і Луксорський храми, відвідайте та інші стародавні споруди. Кожен зможе відкрити для себе Єгипет з нової сторони, адже тут все дихає вічністю.

World___Egypt_he_Egyptian_Sphinx_041796_

Звичайно ж, вас вразить Великий Сфінкс. Природно, за багато тисячоліть він постраждав і від стихії, і від людських рук. Він нерухомо стоїть в Гізі, як вартовий стежить за гробницями фараонів. Навіть сьогодні архітектори не змогли створити щось подібне, і єгипетський Сфінкс досі є найбільшою статуєю в світі, яка висічена з цільного каменю.

Долина царів – це кілька гробниць фараонів, які в різні роки правили Єгиптом. Багато туристів не наважуються туди заходити через забобонного жаху і оповідань про археологів, які вмирали від одного дотику до останнього пристановища фараона. Однак більшість з цікавістю розглядає гробниці, які до цього вони могли побачити тільки на картинках в шкільному підручнику або науково-пізнавальному журналі.

Острів Утопія. Обов’язково загляньте на цей клаптик землі. Такий острів – ще одна «родзинка» Єгипту, його особливість і гордість. Острів Утопія – це частина єгипетського коралового заповідника. Один раз на рік море повністю затоплює Утопію, і острів йде під воду. Тому, якщо ви потрапили в той час, коли він над водною гладдю, обов’язково його відвідаєте.

Аравійська пустеля і Великі перегони. Аравійська пустеля знаменита на весь світ. Вона – частина великої і страшної пустелі Сахари, розташована між Червоним морем і Нілом. Тут практично завжди дме сухий жаркий вітер, тому тривалі подорожі по пустелі для непідготовленого туриста небезпечні. Але, в якості розваги, катають мандрівників по Аравійській пустелі на верблюдах, або пропонують поїздку на квадроциклах.

Влаштовують тут і джип сафарі, після яких залишаються найяскравіші враження. Цим способом можна познайомитися з місцевими жителями – бедуїнами, дізнатися про їх укладі життя, відчути на собі весь колорит їхнього життя.

January 2006, Aswan, Egypt --- The Old Cataract Hotel on the southern side of Aswan (right). --- Image by © Jose Fuste Raga/Corbis

Неперевершений Каїр. Це місто – столиця Єгипту. Він унікальний у своєму роді, адже в Каїрі змішалися культури і століття, традиції та містичні обряди. Вся мудрість і могутність шести тисяч років життя Єгипту і його населення втілилися в ньому.

Особливий інтерес для туриста представляє Каїрський єгипетський музей.

Річка Ніл. З курсу географії кожен знає, що Ніл – найдовша річка у світі. Вона впадає в Середземне море. Раніше Ніл годував багатьох хліборобів, які очікували його розливу як манни небесної. Ця дія річки розцінювалося як милість богів. Якщо ж наступала посуха, то селяни вважали, що боги гніваються на їх, тому не дають команду Нілу розливатися. Цю історію можна згадувати, пливучи на човні по цій річці, і розглядаючи навколишню красу.

Старий ринок Шарм-ель-Шейха. Він – серце і душа міста. Тут працюють і вуличні кафе, і великі торгові центри. Ринок увібрав в себе старі й нові традиції. Туристів тут пригощають стравами арабської, європейської кухні. Ринок буквально кишить різними солодощами, екзотичними фруктами, сувоями папірусу, посудинами, дорогоцінними прикрасами.

Монастир Святої Катерини. Одна з найстаріших архітектурних і духовних пам’яток єгипетського народу. Цей християнський монастир вважається біблійним місцем. Жодного разу за всю історію свого існування, монастир Святої Катерини не був захоплений або пошкоджений. На території цього храму є неспалима купина – кущ, через який Бог передав Мойсею послання про необхідність врятувати ізраїльський народ. Подорож сюди стане для кожного свого роду паломництвом.

Дуже важко описати все те, що потрібно подивитися туристу в Єгипті. Поза нашою увагою залишилося ще багато пам’яток, які варті того, щоб їх дивилися і вихваляли:

Гора Мойсея;
Рас Моххамед;
піраміда Хефрена;
Луксорський храм;
Колоси Мемнона;
статуя священного жука скарабея.