1334674213_st6 5056840992_f713a963b6_b 201152514452273499

Китай — культурний регіон і стародавня цивілізація Східної Азії. Китай належить до найбільш прадавніх цивілізацій, яка увібрала у себе велику кількість держав та культур впродовж 6 тисяч років.КНР ділиться на 23 провінції, 5 автономних районів, 4 міста центрального підпорядкування (Пекін, Шанхай, Тяньцзінь і Чунцін), 2 спеціальних адміністративних району – Сянган (Гонконг) і Аоминь (Макао). Столицею Китаю є місто Пекін.

Китай знаходиться в межах 3-х кліматичних поясів: помірного, субтропічного і тропічного. Клімат на заході континентальний, на сході переважно мусонний. На південному заході Китаю та на південному острові Хайнань клімат тропічний. Найкращий час для поїздки – весна (травень) і осінь (вересень – жовтень). Середня температура січня від -24 ° C на півночі до 18 ° C на півдні. Середня температура липня від + 20 ° C до + 28 °

Плануючи тур по Китаю, буває важко визначитися з вибором маршруту. Настільки ця країна різноманітна, що все тут здається неймовірно привабливим — гори, і морське узбережжя, монастирі, міста і села, природні та архітектурні пам’ятки. Інтерес до Китаю у зарубіжних туристів помітно виріс з введенням програми 72-годинного безвізового транзиту в деяких аеропортах.
Найдавніша держава на планеті вніс величезний внесок у розвиток світової культури, науки і мистецтва. Зразки палацово-паркової архітектури, прославлений китайський шовк, тонкі керамічні та порцелянові вироби, каліграфія і живопис притягують в країну туристичних естетів. Приголомшливі уяву частинки Китаю — це та неймовірної краси природа: від тропічних пляжів і пустельних пейзажів до гірських вершин і льодовиків, і східна кухня, і найдавніші споруди, і сучасні мегаполіси, — запрошують поринути в його своєрідний світ.

Що відвідати в Китаї ?

Велика Китайська стіна, площа Тяньаньмень в Пекіні, колишня імператорська резиденція – Заборонене місто в китайській столиці, зразок сучасної архітектури Китаю – Шанхай, буддистські храми, монастирі, серед яких знаменитий Шаолінь, дуньхуанских печери, мальовнича гора Тайшань, ансамбль давньої архітектури в горах Уданшань, древні села на півдні провінції Аньхой, імператорські могили династій мін і Цін, пустеля в Нінся-Хуейському автономному районі. Подорожуючи по древньому Шовковому шляху, можна побувати в Синьцзян-Уйгурському автономному районі, де проживають китайські мусульмани. З провінції Сичуань здійснюють круїз по річці Янцзи, відвідують гору Емей, заповідник Цзючжайгоу, річку Ліцзян в Гуйлінь і 5 священних гір.

Памятки Китаю:

Пудун. Це район Шанхая, на східному березі річки Хуанпу, який виник, як фінансовий і комерційний центр Китаю. Ряд сліпучих хмарочосів піднімається із землі, яка була сільгоспугідь, тільки 20 років тому.

Печери Могао Печери Могао утворюють систему з 492 храмів, (загальна протяжність території 25 км) на південний схід від центру міста Дуньхуан. Храми розташовані на Шовковому шляху. Печери містять найяскравіші приклади буддійського мистецтва. Будівництво храмів почалося в 366 році н.е. в якості місця для зберігання священних писань і предметів мистецтва. Могао є одним із трьох найбільш відомих стародавніх скельних храмів в Китаї.

Гігантський Будда в Лешань. Гігантський Будда вирізаний зі скелі в провінції Сичуань, в західному Китаї. Створення статуї було розпочато в 713 році, під час династії Тан. Будівництво не завершувалося до 803 року, не дивлячись на те, що над нею працювали тисячі скульпторів і робітників. Гігантський Будда висотою в 71 метр не перестає захоплювати приїжджих туристів і місцевих жителів. Це одна з найвідоміших визначних пам’яток Китаю.

Гори Хуаншань. Ці гори – одна з головних визначних пам’яток, які дуже люблять відвідувати туристи. Гори Хуан – це цілий гірський хребет. Розташовані в східній частині Китаю,Хуаншань («Жовті гори») добре відомі своїми пейзажами, могутніми соснами і гранітними піками. У давнину до вершини гірського хребта вели 60000 висічених в скелі ступенів. Зараз там є канатні дороги, що значно спрощує шлях.

Річка Лі.Круїз по річці Лі Гуйлінь до Яншо, є основним моментом будь-якої поїздки в північно-східну провінцію Гуансі. Пейзаж прикрашають дивовижні пагорби, круті скелі, неймовірні печери, села, і бамбукові гаї.

Теракотова армія. Являє собою колекцію скульптур зображують армію Цинь Шихуанді (221 до н.е.-206 до н.е.), першого імператора Китаю. Це найпопулярніша визначна пам’ятка в місті Сіань, одна з найпопулярніших у всьому Китаї. У трьох залах містять армію, налічувалося понад 8000 солдатів, 130 колісниць з 520 кіньми і 150 коней кавалерії, більшість з яких все ще поховані.

Гавань Вікторія. Знаходиться в Гонконгу і є одним з найбільших контейнерних портів в світі. Гавань Вікторія також є одним з найжвавіших портів в світі, з сотнями поромів, катерів та іншого транспорту.

Заборонене місто. Розташоване в центрі Пекіна, Заборонене місто є найбільшим палацом у світі. Він охоплює 72 га. Площі. Все це було побудовано з 1406 по 1420. Палацовий комплекс складається з 980 будівель, що збереглися, високих, 10-й метрових стін, і глибокого рову. Двадцять чотири імператора правили країною протягом майже 5 століть, з Забороненого міста, до зречення від престолу Пу – останнього імператора Китаю. Сьогодні Заборонене місто є музеєм і одним з найпопулярніших туристичних пам’яток в Китаї.

Палац Потала. Розташований в 130 метрах над долиною Лхаси, палац Потала піднімається ще на 170 метрів і є найбільшим монументальним спорудженням у всьому Тибеті. Будівництво справжнього палацу почалося в 1645 годуво час правління п’ятого Далай-лами і до 1648 «Білий палац» був завершений. Червоний палац був доданий між 1690 та 1694 роком. Палац Потала залишався резиденцією Далай-лами 14-го, але Далай-лама втік до Індії, після китайського вторгнення в 1959 році.

Велика Китайська стіна. Була побудована для захисту північних кордонів Китайської імперії від нападу кочових племен з півночі. Більшість існуючих стіни були побудовані за часів династії Мін (1368-1644 рр..)