images  israel-2

Ця  країна настільки маленька, що на карті світу немає місця, щоб написати її назву всередині. Ізраїль розташований в південно-західній частині азіатського континенту між Середземним морем і сирійськими і аравийскими пустелями. Географічними межами країни служать Середземне море на заході, долина Йордану на сході, Ліванські гори на півночі і Ейлатский затоку на півдні. Незважаючи на малі розміри країни, її клімат і пейзажі різноманітні, і висока щільність населення не руйнує багатства рослинного і тваринного світу, так само як і численних чудес природи.

Столиця: Єрусалим

Клімат Це країна, в якій не сподіваються на чудо, а просто вводять його в план. Високий туристичний сезон в Ізраїлі – це весна і осінь. Відповідно, найкраще їхати в Ізраїль з березня по травень і з вересня по листопад. Влітку в Ізраїлі буває занадто спекотно, а взимку в Ізраїлі – в основному лікування та екскурсійна програма. Середні температури січня від -6 до +18 С, липня – від 24 до 30 С, але одна і та ж температура через різницю у вологості повітря, в різних районах країни сприймається по-різному. Найбільша кількість опадів випадає зазвичай в грудні-лютому. Літо довге (з квітня по жовтень), жарке й сухе. В Ейлаті тепло протягом усього року (з квітня по жовтень середня температура близько +26 С), в той час як на півночі країни і в гірських районах досить прохолодно. Температура води Мертвого моря коливається від +19 С в лютому до +31 С в серпні. Середня температура повітря восени та навесні +27 С, взимку +20 С, а влітку перевищує +35 С.

Мова. Це країна, в якій пишуть на івриті, читають англійською, говорять по-російськи, лаються по-арабськи. Державними мовами в Ізраїлі є іврит та арабська. Більшість ізраїльтян володіє англійською і, як правило, вуличні знаки і написи продубльовані англійською мовою. В Ізраїлі широко поширені також французька, іспанська, німецька, ідиш, російська та польська мови

Валюта. Валютою держави Ізраїль і основною грошовою одиницею є новий ізраїльський шекель (New Israeli Sheqel – NIS) або просто «шекель», у множині – шекелі (шекалім). Кожен шекель дорівнює 100 агорот (в однині – агора). На даний момент в Ізраїлі мають ходіння банкноти достоїнством в 20, 50, 100 і 200 шекелів, і монети гідністю в 10, 5 і 1 шекель, а також більш дрібні монети, рівні 50, 10 і 5, 2, 1 агорот.

Міста / курорти: Єрусалим, Ейлат, Хайфа, Тель Авів, Нетанія, Назарет, мертве море, Кейсарія, Герцлія.

ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ ІЗРАЇЛЮ

Гора Герцля ( Хар-ха-Зікарон)  на цій горі знаходиться знаменитий меморіальний музей Яд Ва-Шем (музей Холокосту) і розташований національний цвинтар Ізраїлю, де ховають військових і видатних діячів країни. Місце дуже атмосферне, обов’язкове до відвідування для налаштування на правильний лад сприйняття Єрусалима.

1

Гетсиманський в саду ростуть вісім дуже старих олив, вік яких, за деякими даними, перевищує 2000 років. Також на території Гефсиманії розташовані декілька християнських церков: церква Всіх Націй, Гробниця Богородиці, російська православна церква св. Марії Магдалини, Гетсиманський грот. Гетсиманський сад шанується як місце моління Ісуса Христа в ніч арешту.

Тунель Хізкіягу одне з чудес інженерного мистецтва давнини. Цей унікальний тунель був пробитий у скелі за іудейського царя Єзекії (Хізкійягу), 2700 років тому. Виявили його лише 1838 року. Він досі служить як акведук: подає воду з джерела Гіон у водойму Шилоах, у Східному Єрусалимі. Не рекомендується людям, які страждають на клаустрофобію.

Вежа Давида це цілий музей, розташований у стародавній фортеці. Експозиція розповідає про всі етапи розвитку міста, починаючи з подій 4000-річної давнини. Містить у собі моделі, ілюстрації, інтерактивні мультимедійні експонати. Відкривається відмінна панорама на Старе місто й нові райони Єрусалима.

Israel

Старе місто  серце Єрусалима, найдавніша його частина. Саме тут розташовуються головні святині: Храмова Гора і Стіна Плачу для іудеїв, Храм Гробу Господнього для християн, Купол Скелі й мечеть Аль-Акса для мусульман. Навіть якщо ви закоренілий атеїст – відвідати Старе місто варто. Особливо цікаво побродити по яскравих кварталах: мусульманському, християнському, єврейському та вірменському.

Місто Яффа – один з головних портів стародавнього Ізраїлю, вважається, що саме тут Ной побудував свій ковчег.

Місто Наблус (Шхем) – в біблійні часи столиця самаритян, руїни древнього храму гіксосів, де знаходиться гробниця Йосипа. Церкви Св. Анни, сидонські гробниці, печери і каменоломні римського періоду в Бейт Гуврін. Сорокаденна гора, грецький монастир Спокуси, руїни палацу Дамаського халіфа Хішама в Єрихоні.

israel_311220120752_5

Хайфа – гора Кармель і монастир кармелітів, маяк “Стелла Маріс” зі статуєю Мадонни над входом, храм бахаїтів.

Назарет – святе місто християнського світу, церква Благовіщення.

Вефлеєм – храм Різдва і грецький монастир VI століття.

У старому місті Єрусалим відокремлено підноситься Храмова гора.

Храмова гора – це площа, обнесена кам’яними стінами заввишки до 45 метрів. На Храмовій горі знаходиться Золотий Купол Скелі, який зберігає «Камінь Підстави» або, як його ще називають, «Наріжний камінь» і мечеть Аль-Акса.

Єврейський квартал – головна духовна пам’ятка Єрусалима. Його володіння зосереджені на півдні стародавнього міста. Цей район був частково зруйнований під час воєн 1948 і 1967 років і відновлений заново. На південному сході Єврейського кварталу розташована велика площа, а за нею знаходиться головна святиня іудаїзму – Стіна Плачу.

Еліонская (Олійна) гора – місце Вознесіння Ісуса Христа.  Тут знаходиться головна християнська святиня – Храм Гробу Господнього (Храм Вознесіння Христового). Щорічно у Велику суботу перед православною Пасхою, в Храмі Гробу Господнього відбувається церемонія сходження Благодатного вогню. Благодатний вогонь або, як його ще називають, «Святий Світло», спеціальними авіарейсами доставляють в православні країни: Росію, Грецію, Кіпр і т.д. Храм Гробу Господнього (Храм Вознесіння Христового) – це комплекс, який включає безліч підземних храмів, монастирів, галерей та інших приміщень. Храм Гробу Господнього зберігає головні святині християнства: Гріб Господній і Голгофу з місцем розп’яття Ісуса Христа.

1 (1)

Стіна Плачу (Західна стіна) залишилася від другого храму, який був зруйнований римлянами. У тріщини Стіни Плачу люди вкладають записки із зверненнями до Всевишнього. Спиною до Стіни Плачу в Єрусалимі повертатися не можна, тому відходити від неї прийнято – обличчям до стіни, задкуючи. Стіна Плачу розділена на дві частини: більша частина – для чоловіків, поменше – для жінок.