sri-lanka1sri-lanka4 Sri_Lanka2 Srilanka3

Шрі Ланка

Шрі-Ланка – острів в Індійському океані (Острів Цейлон). Для швидкого орієнтира на карті світу – під Індією. Вічнозелений острів Шрі-Ланка знаменитий на весь світ цейлонським чаєм, слонами, джунглями з мавпами і білосніжними піщаними пляжами.

Клімат Шрі-Ланки тропічний, мусонний, що дозволяє відпочивати на узбережжі круглий рік. Середня температура води на Шрі Ланці, +26 градусів. Температура повітря Шрі-Ланки на узбережжі +28 +32 градуси круглий рік. В центрі острова – місцями високогір’я, тому там взимку температура може опускатися до +10 градусів.

Купальний і туристичний сезон на Шрі-Ланці цілорічний, однак, варто знати на якому узбережжі острова Шрі-Ланка в які місяці сезон :

З жовтня по квітень «Сезон» на західному узбережжі Шрі-Ланки (Велігама, Унаватуна, Галле, Хіккадува, Ахунгалла, Косгода, Індурува, Бентона, Берувелла, Калутара, Ваддува, Маунт Лівінія, Негомбо, Маравіла).

З квітня по жовтень «Сезон» на східному узбережжі Шрі-Ланки (Трінкомалі, Пассікуда, Аругамбо, Діквела).

.

Відповідно, на протилежному узбережжі буде «не сезон». «Не сезон» на Шрі-Ланці характеризується тимчасовими дощами, коли швидко набігають хмаринки і так само швидко проходить дощ протягом 1-1,5 години. Але головна особливість «не сезону» на Шрі Ланці, – це шторм по 3-5 балів. Для більшості туристів, головною метою яких є пляжний відпочинок, дана погода не підходить, однак, це рай для любителів віндсерфінгу.

Що відвідати на Шрі Ланці?

Коломбо – столиця Шрі Ланки: національний музей; музей авіації; музей морських сил; храми 4-х релігій, сповідуваних на острові; сучасні хмарочоси; готелі і тук тук- (триколісне засіб пересування) можна сказати символ міста.

Пам’ятки Шрі-Ланки.

Анурадхапура. Місто Анурадхапура – древня столиця Шрі-Ланки з 377 р. до н.е. Стародавня національна архітектура частково збереглася до наших днів. Мільйони туристів приїжджають подивитися на дзвоновидні ступи (дагоби): Джетаванарамая (III століття до н.е.), Тупарама (III століття до н.е.), Мірісаветі (II століття до н.е.), Руванвелісая (II-я повік до н. е.). Руванвелісая – ступа 90 метрів у висоту зі шпилем, прикрашеним дорогоцінними каменями. Храм нагадує величезну краплю води, що впадає в море. Фундамент прикрашають статуї слонів. Крім того в Анурадхапурі безліч кам’яних статуй Будди, унікальний скельний монастир Ісурумунія, Буддійські палаци, штучні водойми. Вся ця пишнота охороняється ЮНЕСКО.
Піннавелла. Розплідник слонів Pinnawala. Тут можна подивитися, як слонів годують, погладити їх і сфотографуватися. Серед мешканців притулку: неприйняті стадом слони, кинуті господарями, маленькі слоненята, травмовані особини, але тут для них відкривається нове життя і щоденна турбота. Двічі на день слони ходять на річку Махавелі купатися. Незабутнє видовище спостерігати за розвагами найбільших тварин у світі в природних умовах.
Сігірія – природна прямовисна скеля розміром в 370 метрів у висоту. Підйом на скелю займає 1:00 – 1:00 15 хвилин. На скелі знаходиться рівне плато, де був величезний комплекс, що включає Храм 5 століття н.е. і басейни. Храм не діючий. Щоб піднятися на вершину скелі, необхідно подолати чималу відстань, включаючи гвинтову сталеву драбину. На скелі збережені фрески 1 століття н.е. (19 жіночих зображень в хмарах). Сігірія в перекладі означає «левова скеля». Два кам’яні леви охороняють вхід на сходи, що ведуть на саму вершину скелі. Зараз залишилися лише величезні лапи лева. Чарівне видовище чекає туристів, як винагороду за виконану шлях: від палацу Катцапи залишилася значна частина стіни, резервуар для питної води і королівський трон. Сігірія внесена в список Юнеско.
Національний парк Яла. Національний парк Яла – найбільший з 14 національних парків на Шрі-Ланці і володіє найрізноманітнішим тваринним світом. Екскурсія в парк – це свого роду джип-сафарі, де можна побачити слонів, мавп, варанів, крокодилів, леопардів, плямистих оленів, диких кабанів і багатьох інших екзотичних тварин.
Галле. Порт 17 століття. Старе місто. Багато чого збереглося: маяк, штучна гавань, надгробки перших поселенців та інші пам’ятки. Тут дуже дороге житло, в якому проживає еліта.
Полоннарува. Стародавня столиця Шрі Ланки, з 11 по 13 століття. Тут збереглося основна історична спадщина країни: руїни храмів, найбільший буддійський монастир, ступи, кам’яні статуї Будди, найдовша лежача статуя Будди (14 метрів), колишній храм Зуба Будди, і т.д. Руїни міста були знайдені в 19 столітті і відвойовані у джунглів.
Дамбулла. Печерний храм Золотий храм розташований на скелі висотою 350 м над рівнем моря. Це комплекс печер, що складається з 5 печер. У кожній печері знаходиться величезна кількість статуй Будди з різних матеріалів, форм, розмірів і різного часу створення. Колекція даного храму поповнювалася більше 2000 років і налічує 153 статуї Будди, 3 статуї королів Шрі-Ланки, 4 статуї богів і богинь.
Матале. Сад спецій. На території понад 1 гектара знаходяться близько 60 видів різних рослин-спецій.
Канді. Музей коштовного каміння. На Шрі-Ланці видобувають десятки видів дорогоцінних каменів і самоцвітів: місячний камінь, топаз, котяче око, аметисти, сапфіри, рубіни і багато інших напівкоштовних каменів. Символом Шрі-Ланки є камінь блакитний сапфір. Можна відвідати в місті Ратнапура шахту з видобутку каменів. Породу видобувають в шахті, потім її промивають у ситі у воді, знаходять камені. Після чого камінь потрапляє на фабрику з обробки дорогоцінних каменів. Наприкінці екскурсії можна відвідати ювелірний магазин.
Місто Канді вважається культурною столицею Шрі Ланки ,. Це одне з найцікавіших та екзотичних місць на Шрі Ланці. У центрі міста красується штучне водосховище – штучне озеро Канді. Храм Зуба Будди – Далада Малігава. У Далада Малігава зберігається головна святиня буддистів – священний зуб Будди. Молитовний зал храму особливо прикрашений. Щорічно (повний місяць в серпні місяці) у свято Есала Перахера шкатулку із зубом Будди виносять на спині слона, а за ним йде ціла святкова процесія з танцюристів, жонглерів. Бубни вибирають ритм танцю, місто занурюється в атмосферу свята і шоу-програми.
Старовинна залізниця.
Королівський Ботанічний сад в Переденіі. В саду більше 4 тисяч рослин, квітів, дерев з усього світу. Є дерева, які посадив Микола II, Юрій Гагарін і т.д. Родзинкою Королівського Ботанічного саду є сад орхідей, що нараховує більше 300 видів орхідей.
Чайна фабрика в Лабукелле.
Нувара Елія. «Маленька Англія». Родина цейлонського чаю. Англійська архітектура 18 століття, затишні доглянуті вулиці, парки, паби, поля для гри в поло і гольф і безсумнівний атрибут – туман. Нувара-Елія ще і високогірний курорт. Нувара-Елія володіє дивовижною природою: озера, просторі зелені долини, мальовничі водоспади, гора Підуруталагала, чайні плантації.
Трінкомалі. Порт. Морські битви. Умови для дайвінгу. Затонулі кораблі.
Пік Адама. Одне з найбільш шанованих місць на Шрі Ланці. На горі, висота якої 2224 метри, є відбиток ноги Будди (або першої людини Адама, вигнаного з раю). Підйом на гору здійснюється вночі, щоб вранці побачити світанок – початок нового дня.
Плато Хортона.
Хабарана. Озеро з двома готелями 5 зірок.
Котто в 8 км від Коломбо. Там знаходиться парламент і державні установи.
Ловці риби, знамениті на весь світ, які рибалять на вбитих в океан палях.
Морська екскурсія – спостереження за синіми китами.