Туреччина – це дивовижна природа, чисте і тепле море, це справжня баня по-турецьки та безкінечні розваги. Це дружелюбний народ та кухня, що немає собі рівних за різноманітністю страв, «приправлена» неповторною мелодією, легендами, східними казками і танцями.

На узбережжі Середземного моря в Туреччині пляжний відпочинок починається в середині квітня і закінчується в кінці листопада

Столиця Туреччини – місто Анкара.

Чотири моря омивають Турецькі берега: Чорне море з півночі, Середземне море з півдня, Мармурове море (між Близьким Сходом і Тракією) і Егейське море із заходу.

turk-news-01

КЛІМАТ

Літо у районах Туреччини повсюди  спекотне і посушливе, зими снігові і холодні. На Егейському та Середземному морі клімат середземноморський, з більш м’якою зимою, стійкий сніговий покрив не утворюється. На Чорному морі клімат помірно-морський з характерними для нього теплим літом і прохолодною зимою. Середня температура взимку (в січні) становить приблизно +5 ° C, влітку (у липні) – близько +23 ° C. Влітку середньодобова температура може перевищити 30 і (зрідка) 35 ° C, а спека може перевищити +40 ° C, але це буває порівняно рідко на південному узбережжі Туреччини.

На південному сході Туреччини клімат має риси тропічного пустельного, і вологість низька, на відміну від високої вологості на березі Чорного моря.

РЕЛІГІЯ

У Туреччині релігія законодавчо відокремлена від держави і свобода віросповідання гарантована кожному жителю країни. Більшість населення країни сповідує іслам: ханафітського мазхаб і матурідізм. Також надзвичайно розвинені ісламські братства – тарікати.

Грошова одиниця

Грошова одиниця Туреччини – турецька ліра. Обмінний курс нестабільний, гроші краще ввозити в американських доларах чи у євро, вони приймаються майже скрізь, має сенс обміняти невелику суму, тому що багато чого в Туреччині коштує менше долара (проїзд на автобусі, банка пива).

ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ ТУРЕЧЧИНИ

Istanbul Tyrkia 28 - 31. mai. 06. Den blå Moske - Sultan Ahmet Camii - er en av de mest berømte eligiøse bygningen i verden. Den har 6 minareter (spir) - kun en moske i verden har en mer (7) og det er moskeen i Mekka. Bygget mellom 1609-1616. Den er 51x53 meter med en kuppel på ø23,5 meter og 43 meter høy. Har 260 vinduer som slepper inn lys. Den dominerende fargen innvendig er blå - derfor navnet.

Стамбул одне з найбільших міст світу, тут живе близько 15 мільйонів чоловік. Розташований на берегах протоки Босфор і на берегах Мармурового моря на півдні. Основна частина міста знаходиться в Європі, менша – в Азії. Через унікальне географічне розташування та мале число мостів між частинами міста, розділених водою, основний вид транспорту – пороми. Тут варто відвідати: головні мечеті – Собор Святої Софії (Айя-Софія) і Блакитну мечеть (Султанахмет).

Тут же, біля площі, відвідайте Цистерну Базиліка – підземне водосховище. Розміри споруди – 145 на 65 метрів, ємність – 80 000 кубічних метрів. Стелю цистерни підтримують 336 колон.

Варто відвідати султанський палац Топкапи – головний палац Османської імперії до середини XIX століття (у ньому жили і правили 25 султанів).

1 

Каппадокія це історична область в самому центрі Туреччини. Характеризується надзвичайно цікавим ландшафтом вулканічного походження, підземними містами, створеними в 1 тис. до н. е.. і обширними печерними монастирями, що ведуть свою історію з часів ранніх християн. Проте основним об’єктом, через який туристи і їдуть сюди, є знамениті кам’яні стовпи, які й зображені на всіх рекламних буклетах. Це не унікальне явище, наприклад в Україні є подібна долина Привидів у Криму. Через вулканічну діяльність, багато мільйонів років тому територію покрили туфи та інші геологічні породи. Потім почався тривалий період вивітрювання, який і створив цікаві природні утворення, відомі, як кам’яні стовпи.

64687610

Памуккале є однією з головних визначних пам’яток Туреччини. Точніше, тут відразу дві пам’ятки: вапнякові ванни і античне місто Ієраполіс. Основне, навіщо власне і приїжджають туристи, це білосніжні водойми на схилі гори (травертини). Білий колір горі надають такі природні копалини як вапняк, кальцій, азбест, які виводить назовні термальне джерело з температурою води понад 100 градусів. Це не унікальне природне диво, однак турецькі ванни найбільш відомі. Місцевість використовується, як курорт з античних часів. Купатися в ваннах заборонено, але туристи все одно примудряються залазити.

Античне місто Ефес менш відоме ніж Троя, проте для туристів воно цікавіше. Все ж таки Ефес більш сучасний і остаточно був покинутий тільки в XV столітті, тому й краще зберігся. Якщо вам цікаво побродити по руїнах, то з усіх античних міст Туреччини вибирайте саме його. Ефес знаменитий перш за все одним з семи чудес світу храмом Артеміди. Від храму залишилися одні контури, та й то, не факт, що справжні.