1266344329_01  ČEKIJA11.17 2011-karlovyi-varyi-img_b (1)

ЧЕХІЯ

Держава в Центральній Європі. На півночі межує з Польщею, на сході – із Словаччиною, на півдні – з Австрією, на заході – з Німеччиною. Адміністративно-територіальний поділ: 13 країв (областей) та столиця.

Клімат помірний, перехідний від морського до континентального, з теплим літом і холодною, похмурою і вологою зимою. Влітку середня температура повітря +20 °C, взимку −5 C.

Чехія прекрасна для душі і для здоров’я. В основному В країну їдуть дивитися визначні місця, якими так багата. Прага взимку особливо хороша на Різдво і Новий рік. Крім того взимку країна стає раєм для любителів зимових видів спорту — тут чудові гірськолижні курорти. Взимку в Чехію добре поїхати і за здоров’ям. Лікування та оздоровлення на чеських курортах дешевше, ніж на інших європейських.

Відпочинок в Чехії різноманітний і дарує можливість забути про повсякденну суєту і увійти в світ історії, реальності і казки:

– піші екскурсії по вузьких вуличках стародавніх міст, на їх пам’ятках дозволить Вам стикнутися з історією Чехії, з її містикою і легендами;

– відвідування замків дасть можливість відчути себе середньовічним жителями; – огляди архітектурних скарбів Чехії залишать незабутні спогади у фотознімках;

– дві тисячі цілющих джерел по всій країні, лікувальні грязі та солі на таких відомих курортах, як Карлові Вари, Маріанські Лазні, Франтішкови та інших сприяє оздоровленню організму. Невисока ціна і європейський сервіс – відмітна особливість лікувальних центрів Чехії.

Плануючи відпочинок в Чехії, багатьох цікавить питання: в яку пору року краще приїхати в цю казкову країну? Курортний сезон в Чехії зазвичай починається в кінці лютого — на початку березня. Купивши тур в Чехію в лютому, можна чудово відпочити в центрі Європи. Це буде спокійний відпочинок, без багатолюдних натовпів і суєти. Але головна розвага під час відпочинку в Чехії в лютому — це катання на лижах на гірськолижних курортах. У горах в цей час — неповторна зимова природа, чистий сніг, найсвіжіший повітря і яскраве сонце. І все-таки ідеальний час для відпочинку в Чехії — це весна. Оптимальна температура повітря сприяє пішим прогулянкам, кругом цвітуть квіти, дерева і чагарники. Ніжне сонце пестить і створює гарний настрій, розпалює нові почуття, з’являється надія на майбутнє та впевненість у завтрашньому дні. Величезним попитом користуються європейські тури на відпочинок у Чехію влітку. Казкова країна з безліччю найкрасивіших готичних замків, вузьких брукованих вуличок, картинних галерей, дивовижної природи, залишає незабутнє враження і чарівні спогади в будь-який час року.

Найбільшим природним багатством Чехії є курорти з численними цілющими джерелами мінеральних вод. Їх лікувальні і цілющі властивості люди, які прибувають на відпочинок і лікування в Чехії, використовують вже близько 600 років. Ці джерела розташовані на всій території Чехії. На них побудовані курорти. Мінеральні води і грязі повертають людям найдорогоцінніший скарб життя — здоров’я. Сюди з’їжджаються люди з усіх кінців світу. Основними методами лікування відпочиваючих на цих курортах є: лікувальне харчування, масажі, лікувальна фізкультура, питво Чеської мінеральної води, процедури з застосуванням лікувальних грязей і мінеральних вод. Лікарні та санаторії Чехії мають найсучасніше обладнання для проведення необхідних лікувальних процедур. Прийом ведуть висококваліфіковані та авторитетні фахівці-лікарі.

Памятки Чехії:

Прага

Співаючі фонтани (Кржижикови фонтани) – світломузичне водне уявлення в поєднанні з балетною постановкою і живим оркестром – фантастичне видовище! Фонтани починають працювати навесні, з 1 березня по 1 листопада і 4 показують вистави за вечір, тривалістю 40 хвилин. Початок першого подання до 20:00. Розташовані Співаючі фонтани на території Виставки досягнень Чеського господарства;

Вацлавська площа Хоча зовні Вацлавська площа більше нагадує широкий бульвар, насправді це одна з найбільших міських площ планети, центр Нового місця чеської столиці. Вацлавську площа називають основним діловим і торговим центром Праги, тут розташовані безліч ресторанів, офісних центрів, кафе і магазинів. Обов’язково варто приділити увагу пам’ятнику Святого Вацлава і Національному музею, які знаходяться на цій празької площі і вважаються одними з найбільш впізнаваних символів міста.

Староміська площа — одне з улюблених місць городян і туристів. Кожна будівля тут має індивідуальну архітектуру та історію. Собор Діви Марії перед Тином, Церква Святого Мікулаша, Староміська Ратуша зі знаменитими астрономічними годинами, Пам’ятник Яну Гусу.

Празькі куранти (Орлой) Найвідоміші годинник міста – Празькі куранти – були створені ще в 1410 році. Знамениті вони не тільки тим, що показують час заходу і сходу Сонця, положення знаків Зодіаку, рік, дату і час, а й своєю незвичайною середньовічною виставою. Милуватися фігурками старовинного театру можна щогодини, прийшовши на Староміську площу і зупинившись перед будівлею ратуші.

Карлів Міст відкритий у далекому 1380, пов’язує Старе місто з Празьким градом. Середньовічна будівля заслужено вважається однією з найбільш оригінальних, легко пізнаваних і красивих пам’яток Праги, справжнім символом міста. Карлів міст спочатку був названий Празьким, однак потім був перейменований на честь короля Карла IV. Головною прикрасою цього мосту, що спирається на 16 арок, є 30 скульптурних груп, здебільшого релігійної спрямованості.

Празький град Ця фортеця в Празі служить резиденцією президента Чехії. Це найбільша резиденція лідера країни на планеті. Крім того, Празький град претендує на звання найбільшого замку у Світі. Побудований ще в IX-X столітті, замок височіє над Прагою, відразу привертаючи увагу гостей міста. У Празькому граді обов’язково потрібно відвідати Королівський сад, Оранжерею, а також Літній палац королеви Анни.

Собор Святого Віта. Справжня святиня Чехії, перлина готичної архітектури, яку обов’язково потрібно відвідати кожному мандрівникові, який прибув до Праги. Собор Святого Віта розташований в Празькому граді, відомий тим, що тут зберігаються королівські регалії середньовічних правителів Чехії, а також як місце поховання архієпископів Праги і чеських королів. Інтер’єр собору вражає вишуканістю оздоблення, надзвичайно високою стелею з арочними прольотами і красивими вітражами.

Вишеград на мальовничому пагорбі, який піднімається над річкою Влтавою, на південь від центру Праги, розташована красива фортеця Вишеград. Саме тут знаходяться відомий готичний собор Святих Петра і Павла, стародавнє кладовище, де ховали найзнаменитіших діячів Чехії, а також залишки найдавнішої романської базиліки. Вишеград обов’язково варто відвідати тим, хто хотів би дізнатися більше про історію Праги і відчути неповторну атмосферу цього древнього і дуже красивого куточка міста.

Танцюючий будинок. Ця незвичайна будівля може служити наочним доказом того, що Прага – не просто середньовічне місто, яке дбайливо зберігає свій історичний вигляд, а й сучасна європейська столиця. Танцюючий будинок був зведений у 1996 році. Сьогодні в цьому будинку, що є яскравим зразком деконструктивізму, знаходиться офісний центр. На тлі цього будинку, силует якого дійсно нагадує двох танцюристів, обожнюють фотографуватися гості Праги. Ще одна визначна пам’ятка Танцюючого будинку – ресторан французької кухні на даху з розкішним видом на місто.