1 2 3

Чорногорія – напрочуд мальовнича країна. Не маючи великої території та надмірного розвитку туристичної інфраструктури, вона, тим не менш, може похвалитись чи не найбільшою кількістю та концентрацією природних багатств. Найчистіші води Адріатики та мальовничі Балканські гори, незаймані лісові масиви, луги та пасовиська, що складають 80% країни, один з найглибших каньйонів світу і унікальний середземноморський фіорд… Зрештою, ціла країна колись була визнана одним величезним екологічно чистим природним парком Європи, що робить будь-який відпочинок у Чорногорії ще й оздоровчим.

У Чорногорії є місця, які можна назвати візитними картками країни. Відвідати їх означає стверджувати: “Я був у Чорногорії”.

Визначні пам’ятки Чорногорії

Каньйон Тари

Каньйон Тари – це скелясті гори, глибокі ущелини, водоспади, стрімкі пороги в оточенні красивої природи. Протяжність цього природного дива – 82 кілометри, в деяких місцях глибина досягає 1300 метрів.

Скадарське озеро

Це найбільше озеро на Балканах, що розташовується на території Чорногорії та Албанії. 2/3 озера належить Чорногорії. Площа Скадарського озера близько 390 км².

Природна водойма не лише визначна своїми розмірами. Це одне з небагатьох місць у Європі, що є природнім ареалом життя пеліканів та великого гніздування птахів.

Монастир Острог

Найбільша святиня та визначна пам’ятка Чорногорії – монастир Острог. Він висічений у скелі високо в горах. Заснований монастир у XVII столітті, тут зберігаються мощі святого Василія Острозького.

Тисячі паломників з усього світу проходять пішки від Нижнього монастиря до Верхнього з надією очиститися від гріхів.

Старий чернець, за сумісництвом іще й екскурсовод, розповість про історію монастиря, які чудеса та щасливі випадки тут траплялися.

Самі ж чорногорці кажуть, що святий Василій спостерігає з гори за ними все життя й чекає, поки ті повернуться до своїх коренів.

Місто Котор та Которська затока

Котор – відомий курорт на чорногорському узбережжі Адріатики. Місто – яскравий приклад архітектури середньовічних середземноморських міст. Котор у дуже гарному вигляді зберігся донині. 1979 року Котор внесли до списку ЮНЕСКО.

Місто розташоване біля підніжжя гори Ловчен, на березі Которської затоки у фіорді, який за своєю красою унікальний на всьому Середземномор’ї.

Котор заснований ще за часів Римської імперії, тоді він був відомий як Акривій та перебував у складі римської провінції Далматії. Сьогодні Котор приваблює своєю красою й атмосферністю.

Будва

Будва – головний морський курорт регіону. В цьому місті Чорногорія постає в усій своїй красі та різноманітності.

Старе місто було зруйноване землетрусом 1979 року, однак у наш час успішно відновлене. Тут є три музеї, церкви та фортеця, високі вали якої оторочують центральну площу Старого міста.

Повно прекрасних пляжів, що оточені високими горами, – рай на землі. Головний пляж Будви називають іще царством гальки, він починається за 500 метрів на північ від пляжу Mogren.

Уночі місто не засинає. Влітку тут проходять численні фестивалі, найчастіше у фортеці на сцені просто неба.

І це лише одна сота всього, що ви можете зробити й побачити в цьому красивому курортному місті. Оскільки решту ми залишили для нашого детального гіда.

Святий Стефан і Петровац

Святий Стефан розташований на Будванській Рив’єрі, на невеликому скелястому острові, з материковою частиною пов’язаний тонким піщаним перешийком. Курорт названий на честь покровителя Чорногорії – святого Стефана.

Цей курорт – один із найулюбленіших місць королівських осіб та знаменитостей. Святий Стефан славиться своїми пляжами з рожевим піском, протяжність яких 1170 метрів, вузесенькими вуличками, елегантними будинками та мальовничими церквами.

Місто Цетінє й гора Ловчен

Цетінє – історична й культурна столиця Чорногорії. Розташована біля підніжжя гори Ловчен. Місто почало розростатися 1482 року.

Для самих чорногорців Цетінє – це символ нації й усієї країни, створеної під час героїчної боротьби за свободу. У Цетінє відбувалося чимало історичних подій. Саме це місто було центром організованого спротиву туркам та резиденцією Чорногорської православної церкви.

Найстаріша будівля в місті – церква Влашка, датована 1450 роком. Назва походить від слова “пастухи” (Vlasi). Цетінє, місто-музей, має найкраще збережену колекцію зброї на всіх Балканах.