kosta-brava_3 P4 349861_gorod_madrid_ispaniya_nebo_oblaka_lyudi_chelovek_z_1920x1175_(www.GdeFon.ru)

Іспанія

Іспанія знаходиться на південному заході Європи. Займає більшу частину Піренейського півострова, Балеарські і Пітіузькі острови в Середземному морі, Канарські острови в Атлантичному океані. Іспанія омивається Середземним морем і Атлантичним океаном.

У Іспанії виділяють три типи клімату: помірний морський на північному заході і півночі; середземноморський на півдні і узбережжі Середземного моря; континентальний клімат у внутрішніх районах країни. Зима м’яка – середня температура від +8 С до +14 С, в гірських районах інколи опускається до -7 С. Літо жарке – від +23 до 29 С. Осадки (250-700 мм. в рік) випадають, в основному, в осінньо-зимовий період. На Канарських островах клімат переважно тропічний, середня температура взимку +25 С (вода +20-22 С), влітку +26-28 С (вода 22-23 С). На Балеарах клімат середземноморський, менш сухий, чим в континентальній частині країни. Літо трохи прохолодніше, ніж на материку – +18-26 С, середня зимова температура не опускається нижче +12 С. Пляжний сезон починається в березні. Найкращий час для подорожі в Іспанію – з кінця весни до початку осені.

Іспанія – країна, яка не обмежується одним лише пляжним відпочинком, точно також, як її не можна загнати в рамки «корида-фламенко». Тому поняття «сезон в Іспанії» умовно можна вважати «гумовим» – в нього поміщається весь рік і навіть трохи більше Тим не менш, варто виділити декілька найбільш яскравих періодів підвищеної уваги туристів, які можна зустріти сьогодні в Іспанії:

– пляжний сезон

– гірськолижний сезон

– сезон кориди

– сезон фестивалів

– виставковий сезон

Пляжний сезон в Іспанії

Курорти Середземноморського узбережжя Іспанії мають класичний по тривалості пляжний сезон: з травня по кінець вересня. Коста Бланка, Коста-Дель-Сіль, Коста Брава – основний наплив туристів тут з середини липня по кінець вересня. Тим не менш, вартість оренди постійно змінюється, так як курорти конкурують між собою. Найдорожчими в плані оренди вілл та апартаментів поки що залишаються узбережжя Коста Дель Соль (Марбелья) і Коста Бланка (Установи, Аліканте). Середня температура для літа в Іспанії на Середземноморському узбережжі – 25-27 С. Трохи прохолодніше на іспанській Атлантиці – 21-24 С. Окремо варто сказати про курорти на Канарах. Тут пляжний сезон триває цілий рік. Причому його пік припадає на літо, а на новорічні свята.

Гірськолижний сезон в Іспанії

Гірськолижні курорти Іспанії: основна їх частина розташована в Піренеях біля кордону з Францією. Гірськолижний сезон в Іспанії починається в середині грудня. Найстійкіші в плані тривалості сезону Каталонські Піренеї. Тут, на курортах Бакера-Бере, Ла Моліна високий сезон завершується в кінці березня. Гірськолижний курорт Сьєрра Невада під Гранадою – також популярне місце для лиж в Іспанії. У Сьєрра Невада офіційне закриття трас проходить в середині травня. Проте вже на початку квітня тут можна орендувати котедж за півціни.

Сезони кориди в Іспанії

Сезон кориди в Іспанії – один з найтриваліших серед туристичних сезонів в країні. Щорічно в Іспанії проходить близько 2 тисяч корид в різних містах країни. Сезон кориди зазвичай стартує у Валенсії в березні і закінчується в середині жовтня в Мадриді і Сарагосі. Також серед міст, що приймають кориду – Кордова, Сан-Себастьян, Більбао та інші.  Іспанія щороку приймає з десяток виставок світового рівня. Барселона і Мадрид тут виходять на перший план. Листопад і березень-квітень – основні періоди виставкового сезону в Іспанії.

Сезон фестивалів в Іспанії

Сезон великих фестивалів в Іспанії починається в січні і завершується до кінця вересня. Марш барабанщиків в Сан-Себастьяні в січні, парад велетенських ляльок Фальяс у Валенсії в березні, Семана Санта і Квітневий Ярмарок в Севільї в квітні, костюмоване шоу Маври і Християни в столиці Коста Бланка Аліканте – всі ці події привертають щорічно тисячі туристів, що не може не відбитися на місцевому ринку оренди житла. Квартиру в Севільї або вілли у Валенсії на час настільки барвистих подій варто бронювати за півроку. Інакше в кращому випадку туристу доведеться переплачувати у трикратному розмірі, а в гіршому – просто не знайти підходяще житло.

Що відвідати в Іспанії?

Екскурсії в міста: Ронда, Севілья, Танжер, Вальдемос, Кордова, Гранада, Пуерто-де-ла-Крус, Барселона. Варті уваги печери Арту, Бійок, Амс на Майорці. Гурмани можуть вибрати гастрономічні маршрути, відвідування винних погребів.

Памятки Іспанії :

Барселона:

Храм Саграда Фамілія. Церква Святого Сімейства, або Саграда Фамілія, – найчудовіше і величніше спорудження Барселони й, мабуть, всієї Іспанії, що належить генію Антоніо Гауді.

Чарівні фонтани Монтжуїк. Ці знамениті на весь світ фонтани, розташовані перед Палау Насьональ (Palau Nacional) на горі Монтжуїк, в кінці Avinguda Reina Maria Cristina, давно вже стали окрасою і одним з найбільш відвідуваних місць каталонської столиці.

Рамбла. Ла Рамбла, або Рамблас, – головна пішохідна вулиця Барселони, відвідування якої перетворилося вже на своєрідний ритуал. Починаючись від площі Каталонії, Ла Рамбла протягнулася на 1,2 кілометра між Раваль та Готичним кварталом в бік Старого Порту, закінчуючись у знаменитого пам’ятника Христофору Колумбу.

Готичний квартал. Готичний квартал є історичним центром міста і справжнім куточком Середньовіччя, яке легко уживається поруч з вкрапленнями Ренесансу, неокласики і навіть римськими будівлями, які, правда, до нас дійшли не в кращому своєму вигляді. Іноді цей красивий район міста іменують «соборним» кварталом, так як саме тут розташований Кафедральний собор Барселони. Готичним квартал стали називати на початку XX століття, а з 20-х років ця назва закріпилася офіційно.

Будинок Бальо. Іноді на українську мову назву цього будинку перекладають як батл або Батло, а місцеві жителі частенько цей шедевр Гауді іменують «будинком кісток» – casa del Ossos. У ролі кісток тут виступають несучі колони всередині будинку, а оригінальної форми балкони – це черепа.

Будинок Міла. Будинок, створений за замовленням заможного забудовника Пере Міла і його дружини Росаріо Сегімон, є одним з головних шедеврів Антоніо Гауді, його останньою завершеною роботою і одночасно першим архітектурним об’єктом XX століття, внесеним до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Площа Іспанії. Площа Іспанії – одна з найбільш важливих площ Барселони, вона була побудована біля підніжжя гори Монтжуїк до Міжнародної виставки 1929 року.

Каталонія в мініатюрі. Парк являє собою зменшену копію Каталонії. Цей цікавий проект відтворює 150 кращих каталонський пам’яток архітектури. Тут побудовані копії будівель і укріплень в масштабі 1:25, причому обробка і всі деталі споруд в точності відповідають оригіналам. Парк мініатюр був відкритий в 1983 році і є єдиним не лише в Іспанії, але й у Європі. Площа Парку становить близько 25 000 м2.

Королівська площа. Площа являє собою характерний приклад іспанського романтичного стилю. Центр її займає фонтан під назвою «Три грації». Цю площу прикрашають ліхтарі, які стали першою барселонською роботою знаменитого Гауді. Вночі ліхтарі освітлюють дуже популярні і досить дорогі ресторани, розташовані тут. В цілому проект площі розробляв архітектор Франсеск Даніель Моліна.

Будинок Кальвет. Будинок Кальвета – будівля, спроектована архітектором Антоніо Гауді для текстильного промисловця, яка використовувалася як для комерційних цілей (фундамент і перший поверх), так і як резиденція. Вона була побудована у 1900 році.

Площа Святого Феліпе Нері. Ця невелика площа немов сховалася від сторонніх очей: її досить складно знайти і сюди рідко забрідають туристи. У центрі площі знаходиться простий фонтан, а домінує над нею строгий будинок церкви Сан Феліпе Нері, яка була побудована в XVIII столітті.

Ворота садиби Міральеса. Це ще одне творіння геніального Антоніо Гауді, яке часто показують гостям Барселони. Насправді ворота виглядають сиротливо посеред нового кварталу, оскільки позбавлені гармонії навколишнього пейзажу, задуманого майстром. Коли Гауді працював над ними, садиба Міральеса, близького приятеля архітектора, була заміським будинком.

Мадрид:

Королівський палац. Палац іспанських королів в Мадриді є офіційною резиденцією монархів, яка розташована на заході столиці. Слід зауважити, що нинішній король Іспанії Хуан Карлос в цій резиденції постійно не живе, а приїжджає туди виключно для участі в протокольних, офіційних заходах.

Площа Пуерта дель Соль. З площі Пуерта-дель-Соль починаються обчислення відстаней в Іспанії, нульовий кілометр. Виглядає вона як дуже широка вулиця. Найпомітніша будова на площі – червоно-біла будівля уряду Мадрида з високою металевою альтанкою над вежею з годинником Рамона Лосада.Посеред потоку машин здіймається на коні Карл II. На іншій стороні площі, – фонтан, а трохи в глибині вулиці – ведмедиця з суничним деревом, один із символів Мадрида.

Площа Сибелес. Мадридці дуже люблять цю площу і часто приходять сюди, щоб насолодитися видом фонтану, прикрашеним статуєю Кібели – богині родючості.

Ворота в Європу. Дві вежі, які утворюють так звані «Двері в Європу», також відомі як Вежі КІО (так як були побудовані за проектом компанії КІО, Kuwait Investments Office), нахилені одна до одної під кутом 15 ° від їх вертикального положення, висота обох – 114 м або 26 поверхів. Розташовані на Площі Кастилії поряд з фінансовим центром AZCA.

Ворота Алкала. Ворота Алкала – це пам’ятник на площі Незалежності (Plaza de la Independencia) в Мадриді, розташований дуже близько до центру, в декількох метрах від головного входу в парк Ретіро. Сквер розділяється вулицею Алкала, хоча сама вона не проходить через пам’ятник, вона дає початок вулицях Альфонсо XII (Alfonso XII), Серрано (Serrano) і Олозага (Olózaga). Назва монумента походить від назви дороги від Мадрида до довколишнього міста Алкала де Хенарес (Alcalá de Henares).

Палац Телекомунікацій. Мадридський Палац телекомунікацій є одним із символів міста, а з 2007 року – ще й міською ратушею. Розташований на Плаза де Сібелес, палац був спроектований Хоакіном Отаменді і Антоніо Паласіосом як центральний офіс пошти, телеграфу і телефонної служби Іспанії. Зовнішній вигляд будинку відрізняється пишнотою і імпозантністю, де змішано декілька стилів. Палац, що досягає 40 метрів у висоту, зводився в 1907-1919 роках

Східна площа. Східна Площа знаходиться в історичному центрі Мадрида. Ця монументальна прямокутна площа монументального характеру / Нарсісо Паскуаля і Коломера. Одним з головних прихильників проекту був король Хосе I, який наказав зруйнувати всі середньовічні будинки, що знаходилися на її місці. Площа укладена між двома видатними будівлями Мадрида: Королівським Палацом на заході і Королівським Театром на сході. На півночі межує з Королівським Монастирем Воскресіння, якому належить Сад Пріора.

Палац Ліра. Палац Лірія – найбільша споруда XVIII в., резиденція Будинку Герцогів Альба в Мадриді. Розташований по вулиці Принцеса Мадрида 20-22 (зона, раніше відома як «Квартал Афліхідос»). Особливо варто відзначити приватні сади, створені з вражаючої кількості видів рослин.