Угорщина-країна для відпочинку, здоров’я і задоволення! Це одна з небагатьох країн, де можна відпочити в будь-яку пору року. Перед Вами відкривається чудова можливість познайомитися з історією і культурою середньовічних міст Угорщини, де контрастність і багатогранність яскраво виражена в архітектурних пам’ятках і культурі цієї країни.

Парламент

Столиця Угорщини варта того, щоб закохатися в неї з першого погляду. Будапешт – це старовинна Буда та елегантний Пешт, злиті у майже двомільйонний мегаполіс. Їх розділяє величний Дунай, але з’єднують величні мости та об’єднує вільний угорський дух і любов містян до своєї столиці. Величаві архітектурні споруди, численні музеї, старовинні мости через Дунай, вузенькі та неповторні вулички Буди, як і сучасні проспекти, парки, крамнички, кафе радують око та душу і навесні, і влітку, і восени, і взимку.

  Розваги.

Таке дивовижне місто як Будапешт пропонує своїм гостям широкий спектр розваг. Щорічно в місті відбувається безліч цікавих подій та видатних фестивалів. Багато поціновувачів музики та мистецтва приїжджають до цього міста, аби насолодитись неймовірною атмосферою, відвідати цікаві місця та події.
Обов’язково відвідайте місцеві ресторанчики та кафе з національною кухнею; чарівні та затишні кав’ярні та цукерні.

Кухня.

Пізнати сповна будь-яку країну, не скуштувавши її національних страв, просто не можливо. Особливо це стосується Угорщини. Угорщини разом з Францією називають раєм для гурманів.  Угорці давно славляться своєю гостинністю. Порції угорських страв завжди великі, а наїдки дуже ситні. Серед особливостей тутешньої кулінарії називають, в першу чергу, пристрасну прихильність до перцю, цибулі і свинини. Ще одна характерна риса місцевої кухні – велике розмаїття страв та невичерпна фантазія в їх приготуванні. При цьому угорці використовують безліч приправ.

завантаження

Ресторани,  Кафе, Бари.

Biarritz étterem és kávézó.

Ресторан і кафе  «Biarritz étterem és kávézó» розташований в центрі міста, поруч із Парламентом, на площі Kossuth tér. Це сімейний ресторан традиційної і сучасної кухні.

Haxen Kiraly.

Ресторан європейської кухні, HAXEN KIRÁLY – один із найдавніших ресторанів Будапешта, який відкрився у 1893році. Знаходиться на вулиці   Кирай (Király utca).

 Фестивалі.

Sziget Festival.

З 11 по 16 серпня в Будапешті проходить один із найбільших фестивалів у Європі Сигет (Sziget). З 1993 року проводиться на острові Хайодяри (Hajógyári) в Обуді. На Вас чекають сім днів драйвової музики на острові посеред Угорщини, величезна кількість іноземців та арт-інсталяцій. На території фестивалю працюють кемпінги різного типу, душові й готелі для зручного відпочинку. Детальніша інформація знаходиться на сайті www.sziget.hu/festival.

Фольклорний фестиваль “Бджілка”.

Фантастичне свято для молодих талантів – традиційний Фольклорний фестиваль “Бджілка” в мальовничому місті Cегед, Угорщина.

Budapest Spring Festival.

Будапештський Весняний Фестиваль проходить в квітні кожного року. Окрім угорських виконавців,  Ви можете почути  і музику   міжнародних зірок.

Volt Festival.

Фестиваль Volt чекає на своїх гостей з 3 по 6 липня. Фестиваль характеризується різними музичними стилями:рок, поп, джас, хип-хоп, електро. Місто Шопрон знаходиться на австро-угорській границі. Окрім фестивалю, в історичному центрі Шопрон будуть проходити різноманітні ярмарки і культурні програми. Сайт: www.sziget.hu/volt

Heineken Balaton Sound .

Фестиваль проводиться з 11 по 13 липня в  місті Замарді (Zamárdi) на південному березі озера Балатон. (Сайт: www.sziget.hu/balatonsound)

2333_haxen_kiraly_etterem_budapest_1

Пам’ятки.

Усі визначні пам’ятки розташовані поблизу одна одної, тому до них легко дістатися пішки. Якщо ходити Ви не дуже любите, то можете взяти напрокат велосипед, скористуватись громадським транспортом або проїхатись на туристичному автобусі. Свою екскурсію по місту варто почати з проспекту Андраші, який є найбільш представницькою вулицею міста, що об’єднує площу Ержебет з площею героїв та красивим парком Варошлігет.

0009

Отож, прогулюючись видатним проспектом, що внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, обов’язково відвідайте: Угорський державний оперний театр, Будинок-музей Ференца Ліста, Музичну академію Ференца Ліста та Площу Ференца Ліста, Музей пошти, Музей терору, Музей мистецтва Далекого Сходу,  Будинок-музей Золтана Коду, Театр ляльок, Площу Героїв, Старий палац мистецтва, Вірменську католицьку церкву, Угорський університет образотворчих мистецтв, Палац Дрекслера, Площу Мора Йокаї (Jókai Mór tér) та Площу Октогон.

0016

Далі варто відвідати видатну Буддійську фортецю в Кріпосному районі.  Окрім того, поруч Ви побачите:  Королівський палац, Національну бібліотеку, Національну галерею, Музей історії Будапешта, Рибацький бастіон з неперевершеним видом на місто, собор Матяша, Лабіринт, Чумну колону, Будинок угорських вин та фунікулер.Потім відвідайте міський парк Варошлігет. У парку розташовані  всесвітньовідомі купальні Сечені (Széchenyi-gyógyfürdő),  комплекс будівель під назвою “замок Вайдахуняд”, збудований ще в 1896 році, зоопарк, цирк, парк розваг, декілька музеїв та знаменитий ресторан “Гундель”.

0008

Купальні “Сечені” є найбільшими в Європі та були збудовані ще в 1913 р. в стилі необароко. Вода надходить із двох гарячих мінеральних джерел з температурою 74°C і 77°C.

images

Поніжившись в купальнях та прогулявшись по парку, саме час отримати нові враження, відвідавши прекрасну набережну міста. На набережній знаходяться цікаві будівлі, такі як палац Грешема (нині готель Four Seasons), концертний зал “Вігадо”, який є другим за розмірами концертним залом Будапешту та був збудований в 1859 році; статуя дівчинки в карнавальному костюмі.  Окрім того, Пештська панорама Дунаю внесена до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а ланцюговий міст Сечені (відкритий в 1849 р.) був найбільшим світовим архітектурним досягненням свого часу.

00050001