новый коллаж

Україна завжди служить своєрідним мостом між таємничим Сходом і чарівним Заходом. Територіально вона знаходиться в самому центрі Європи і є однією з найбільших її держав.

М’який помірний клімат, рівнинна територія, родючі землі, густа річкова система створюють чудові умови для існування тут багатої і різноманітною природи, велич і красу якої неможливо передати словами.

Багатство, красу і велич природи України можна побачити на території 33 заповідників, 17 природних, 4 біосферних і 17 національних природних парках.

Надра України зберігають в собі близько 5 % важливих світових мінеральних ресурсів, таких як вугілля, графіт, урані ум, марганцева і залізна руда та ін..

В Україні є свої унікальні місця, які вражають масштабами і красою. Вони оповиті легендами і таємницями, які історики досі намагаються розгадати. Тут можна відновити сили, зробити гарні фото напам’ять та знову закохатися.

На території України збереглись сліди декількох культурно – історичних епох. З часів первісного строю дійшли унікальні залишки поселень із костей, петрогліфи Кам’яної Могили, древні кам’яні скульптури; з культури скіфів та сарматів – багаточисленні кургани і городища. Древньоруська культура знайшла відблиск у архітектурних пам’ятниках Києва та Чернігова. Культура українського етносу сформувалась в XIV-XV ст.

Столиця України Київ вважається одним із найкрасивіших міст світу. Багаточисленні пам’ятки архітектури — Золоті Ворота, Софіївський Собор, будівля Києво — Печерської Лаври, а також жвавий Хрешатик — головна вулиця столиці, старі квартали міста, театри і музеїзалишають незабутні враження у туристів.

Львів — культурна столиця України. Львів – середньовічне “старе місто” і унікальна архітектура з польськими та німецькими елементами.

Одеса – порт на Чорному морі, безліч пляжів і унікальна суміш різних культур .

Чернігів – старовинне місто з безліччю пам’яток давньоруської архітектури.

Дніпропетровськ – порівняно молоде місто, що має багату історію, численні пам’ятки, цікаві музеї, найдовша набережна в Європі – 23 км.

Харків – перша столиця Радянської України з унікальною архітектурою, безліччю пам’ятників, кінотеатрів, театрів, музеїв.
Південний Берег Криму – безліч курортів і оздоровчих комплексів.

Умань – місто з одним з найкрасивіших (і дбайливо підтримуваних) парків Європи. В Умані похований іудейський праведник Нахмана з Брацлава, місто є місцем паломництва релігійних євреїв з усього світу.

Курорти України – здравниці різних регіонів України, які мають надзвичайні природні умови та розвинену інфраструктуру для оздоровчих програм. На Україні діє 45 курортів загальнодержавного і міжнародного значення та 13 курортів місцевого значення. Є понад 400 санаторіїв, які можуть прийняти на лікування понад 600 тис. відпочиваючих. Існує перелік та межі 265 територій, що резервуються для організації зон лікування, відпочинку і туризму.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО УКРАЇНУ

  • В Україні, в містечку Рахів, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи.
  • Населення України відноситься до найбільш освіченого. Кількість людей з вищою освітою на душу населення вища, ніж середньоєвропейський рівень.
  • На конкурсі краси мов в Парижі в 1934 році українська мова зайняла третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. А за мелодійністю українська мова зайняла друге місце, після італійської.
  • Автор першої в світі Конституції – українець Пилип Орлик. 5 квітня 1710 його обрали гетьманом запорізького війська. У цей же день він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі тільки в 1791 році.
  • Лавра – це найбільші та найвпливовіші чоловічі монастирі. У світі статус Лаври мають тільки шість монастирів. Три з них знаходяться в Україні.
  • Найдовший музичний інструмент у світі – це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів, а її звуки чутні більш ніж за десять кілометрів.
  • На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні грунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Під час Другої Світової війни німецькі солдати навіть вивозили чорнозем на поїздах.
  • Україна – одна із країн-засновниць ООН: у розробці статуту ООН, який був підписаний 26 червня 1945, активну участь взяли представники України (УРСР).
  • Серед яскравих досягнень українського літакобудування – найбільший в світі літак АН-225 “Мрія”, а також найпотужніший літак АН-124 “Руслан”. У 2001 році, літак “Мрія”, взявши на борт вантаж у 253 тонни, за один політ встановив 124 рекорди.

новый коллаж 2